• NE-BUN PENTRU ACEASTĂ LUME

    COSTINEȘTI,
    Vox Maris Grand Resort
    5-8 SEPTEMBRIE 2016

    FACEBOOKUNITER

ECHIPA / 2016

Miklós Bács

Gala Hop este singura oportunitate de a sărbători Începutul, de a pune bazele unui statement al generației voastre, de a vă împărtăși căutările artistice și umane, de a aduce prin actul vostru autorial suprem, Monologul, ofrandă Vocației ce v-a ales, Spiritului Creator, iar anul acesta, ofrandă celui mai însemnat coleg al nostru: William Shakespeare. Este singura șansă de împărtășanie colectivă, de afirmare a crezului vostru artistic și stilistic, singura șansă de a reaminti Cetății că sunteți aici, că sunteți puternici și importanți. Este singurul moment, asemănător momentului Creației, în care Începutul poate genera solidaritatea unei întregi bresle, momentul în care energiile, strădaniile și inventivitatea voastră și a mentorilor voștri pot crea o altă lume, momentul plin de speranță de care avem atât de mare nevoie atât noi, cei care suntem la apusul carierei, obosiți și vlăguiți de lupta pentru idealurile noastre cât și tinerii voștri colegi însetați de autoexprimare, de pe băncile facultăților. Sunteți responsabili de autenticitatea, profesionalismul, valoarea și sinceritatea acestui moment. Nicicând Bucuria nu a avut mai mare nevoie de Voi. Numai Voi puteți crea din Gala Hop ceea ce ne dorim cu toții, o competiție profesională de cel mai înalt nivel.

Echipa Galei Hop, vă este alături ca martor și sprijin în acest periplu experiențial!

Miklós BácsDirector Gala Hop

Ion Caramitru
Preşedinte UNITER

Aura Corbeanu
Vicepreşedinte executiv
E-mail: aura@uniter.ro, office@uniter.ro

Carmen Marinescu
Director economic
E-mail: carmen@uniter.ro

Doina Lupu
Director programe
E-mail: doina@uniter.ro

Maria Morar
PR coordinator
E-mail: mariam@uniter.ro

Pamela Bojog-Pricopie
Departament PR şi relaţii internaţionale
E-mail: pamela@uniter.ro

Simona Stoica
Departament relaţii interne
E-mail: simona@uniter.ro

Miklós Bács
Director Gala Hop
bacsmik@yahoo.com

Ionuț Caras
Actor, Lector universitar
UBB Cluj-Napoca,
Facultatea de Teatru și Televiziune
mi12le@yahoo.com

Andrea Gavriliu
Actrită, Coregrafă
andrea_gavriliu@hotmail.com

Adrian Damian
Actor, Scenograf
damian_adr@yahoo.com

Mădălina Ciotea
Actriță
madalinaciotea@gmail.com

Andrei Stehan
Actor
stehan_andrei@yahoo.com

Ștefan Lupu
Actor
stefan_lupu2002@yahoo.com

Horia Suru
Regizor de teatru
horiasuru@gmail.com

Cristina Flutur
Actriță
fluturecris@yahoo.com

Mara Opriș
Actriță
marussya2@yahoo.com

Tudor Lucanu
Actor, Regizor de Teatru
tudor.lucanu@gmail.com

Delia Oancea
Actriță
deliaoancea@yahoo.co.uk

Cristian Pascariu
Regizor de film
cristian.pascariu@live.com

Cristian Luchian
Regizor de teatru, Artist vizual
cristiluchian@gmail.com
www.cristianluchian.co.uk
www.immersivetheatre.com

Bogdan Rădulescu
Actor

Adrian Strâmtu
Actor
stramtuadrian@yahoo.com

Petre Ancuta
Actor
petreancuta@yahoo.com